Miedź Legnica awansowała do Ekstraklasy!

Piłkarska drużyna Miedzi Legnica po raz pierwszy w historii zagra z najlepszymi w ekstraklasie! Klub, którego właścicielem jest założyciel Grupy Kapitałowej DSA – Andrzej Dadełło, przypieczętował awans efektownym zwycięstwem 5:1 w meczu z Chojniczanką.
Po niedzielnym meczu w Legnicy zapanowała euforia. Piłkarze i kibice długo świętowali wspólnie awans do Ekstraklasy, na który Miedź czekała od powstania klubu w 1971 roku. Dotychczas największym sukcesem Miedzi było wywalczenie Pucharu Polski – legniczanie dokonali tego (jako drugoligowiec) w 1992 roku, pokonując w finale Górnika Zabrze. Później w Pucharze Zdobywców Pucharów rywalizowali ze słynnym AS Monaco, ale nigdy nie zagrali w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju.
 

 
Od 2011 roku właścicielem Miedzi jest Andrzej Dadełło. Od tego czasu klub rozwija się dynamicznie w wielu obszarach, przede wszystkim stawiając na integrację lokalnej społeczności wokół Miedzi. Przy klubie działa Akademia Piłkarska, w której trenuje blisko 400 dzieci, juniorskie drużyny Miedzi występując w Centralnych Ligach Juniorów U-15, U-17 i U-19, a drużyna rezerw gra w 3 lidze. Integralną częścią Akademii jest Szkoła Mistrzostwa Sportowa Miedź Legnica oraz klubowa bursa. Przy Miedzi działa także Klub Biznesu Miedzi, skupiający lokalnych przedsiębiorców. W 2012 roku Miedź wywalczyła awans z 2 do 1 ligi, a w tym sezonie świętuje historyczny awans do Ekstraklasy.
– Jest moc w tej drużynie i w naszych kibicach. Długo na to czekaliśmy i mamy to! Hej Miedź! – krzyczał do kibiców kapitan Miedzi Wojciech Łobodziński, który z rąk prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego i właściciela klubu Andrzeja Dadełło odebrał okazały puchar za awans. Więcej relacji, zdjęć i wypowiedzi na stronie Miedzi Legnica

Previous Post
Newer Post

Leave A Comment