Okazja do poszerzenia portfela akcji

Dziś chcielibyśmy polecić dwa teksty Pana Tomasza Hońdo, Starszego Analityka Quercus TFI SA. Obydwa z wymienionych komentarzy ukazują sytuację na rynkach akcyjnych po ostatnich (sierpniowych) spadkach, wskazując jednak, że spadki te stworzyły raczej okazję do poszerzenia portfela akcji niż zapowiadały głębszą bessę.
Pierwszym wskazującym na to argumentem jest analiza techniczna wykresów indeksów WIG i S&P500 przedstawiona wraz z komentarzem w artykule „Wykresy pod lupę” (https://qnews.pl/pl/news/wykresy-pod-lup%C4%99).
Drugim – powrót wycen spółek do rozsądnych poziomów wyznaczonych przez 10-letnią średnią mnożnika P/E. Jak komentuje tę sytuację w swoim artykule analityk, „jeśli inwestor z powodu wysokich wycen kilka miesięcy temu miał w portfelu mniej akcji niż wynikałoby z jego długoterminowej polityki, to powrót P/E do historycznej normy byłby w tym kontekście logicznym powodem do przywrócenia udziału akcji w portfelu do poziomu docelowego”. Więcej na ten temat w komentarzu „Wskaźnik P/E dla polskich blue chips zgodnie z normą” (https://qnews.pl/pl/page/wska%C5%BAnik-pe-dla-polskich-blue-chips-zgodnie-z-norm%C4%85).

Previous Post
Newer Post

Leave A Comment